Verslo patalpų nuoma

Jei ieškote komercinės paskirties nekilnojamojo turto, kurį galėtumėte išsinuomoti savo verslui, svarbu suprasti komercinės nuomos pagrindus. Įprastinė komercinės nuomos sutartis apima šiuos dalykus:

  • nuomojamas patalpas
  • kas įeina į patalpas (pvz., automobilių stovėjimo aikštelės ir pan.)
  • nuomos trukmė
  • nuomos mokesčio dydis ir jo mokėjimo terminai
  • ar reikalaujama užstato, kokio dydžio ir kokiomis sąlygomis jis grąžinamas

Prieš pasirašydami komercinės nuomos sutartį įsitikinkite, kad suprantate visus šiuos punktus, o jei kokių nors sričių nesuprantate, būtinai kreipkitės į teisininką, kad paaiškintų!

Svarbu patikrinti, ar nuomos sutartyje aprašytos nuomojamos patalpos atitinka turtą, kurį tikitės gauti. Nuomos sutartyje turėtų būti nurodytas gatvės adresas ir sklypo planas, kuriame pavaizduotos nuomojamos patalpos, taip pat nustatytas patalpų kvadratinis plotas. Įsitikinkite, kad nuomojamose patalpose yra pakankamai automobilių stovėjimo aikštelių, kad galėtumėte vykdyti savo veiklą, jei dėl to susitariama su nuomotoju.

Taip pat svarbu atsižvelgti į nuomos sutarties trukmę – nuomos sutartys gali būti sudaromos nuo mėnesio iki mėnesio, trumpalaikės (pvz., 6 mėnesių ar 1 metų) arba ilgalaikės (kelerių metų). Įsitikinkite, kad suprantate, kiek laiko truks nuomos sutartis ir kokios yra galimybės ją pratęsti pasibaigus nuomos terminui.

Taip pat svarbu suprasti, kuo komercinių patalpų nuomos sutartys skiriasi nuo gyvenamųjų patalpų nuomos sutarčių. Gyvenamųjų patalpų nuomos sutartys yra palankesnės nuomininkui, o komercinių patalpų nuomos sutartys paprastai rašomos nuomotojo naudai. Todėl dar svarbiau, kad prieš pasirašydami nuomos sutartį ją atidžiai perskaitytumėte ir suprastumėte.

Galiausiai nuomos sutartyje turėtų būti aiškiai nurodyta nuomos mokesčio suma ir jo mokėjimo terminas. Be to, pagal daugelį komercinių patalpų nuomos sutarčių taip pat reikalaujama sumokėti užstatą, kuris paprastai grąžinamas nuomininkui išsikėlus.

Be to, būtinai atidžiai perskaitykite nuomos sutartį ir patikrinkite, ar visa pateikta informacija yra tiksli. Prieš pasirašydami nuomos sutartį taip pat įsitikinkite, kad suprantate jos nutraukimo pasekmes. Kai suprasite šiuos svarbiausius dalykus, galėsite drąsiai pasirašyti komercinės nuomos sutartį!

Suprasdami komercinės nuomos sutarties pagrindus, galite užtikrinti, kad jūsų verslas bus tinkamai apsaugotas ir kad gausite geriausią pasiūlymą dėl turto, kuris reikalingas jūsų verslui vykdyti.

Komercinių verslo patalpų tipai

Galbūt ieškote prekybos patalpų naujam verslui atidaryti arba biuro, kuriame galėtumėte dirbti iš namų. Galbūt jums reikia sandėlio sandėliavimui arba daugiabučių gyvenamųjų namų komplekso savo augančiam verslui. Kad ir kaip ten būtų, galite rinktis iš daugybės skirtingų komercinių patalpų tipų.

Mažmeninės prekybos vieta: mažmeninės prekybos patalpos puikiai tinka įmonėms, kurioms reikia daug bendrauti su klientais. Jų būna įvairių formų ir dydžių, jų galima rasti tiek miesto centre, tiek priemiesčių prekybos centruose.

Biurai: jei ieškote vietos, kur galėtumėte dirbti iš namų, arba jums reikia tik nedidelio ploto biuro patalpų, galite išsinuomoti daugybę biuro patalpų. Jų galima rasti daugumoje didžiųjų miestų, jos būna įvairių dydžių ir konfigūracijų.

Pramoniniai pastatai: šie pastatai puikiai tinka įmonėms, kurioms reikia daug gamybinių ar sandėliavimo patalpų. Jų būna įvairių formų ir dydžių, jų galima rasti tiek miestuose, tiek kaimo vietovėse.

Sandėliai: sandėliai puikiai tinka įmonėms, kurioms reikia saugoti didelį kiekį atsargų ar įrangos. Jų būna įvairių formų ir dydžių, jų galima rasti tiek miestuose, tiek kaimo vietovėse.

Daugiabučiai namai: daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksai puikiai tinka įmonėms, kurioms reikia daug erdvės arba kurios tiesiog nori būti vietovėje, kurioje yra kitų įmonių. Dažniausiai tai būna butai arba apartamentai, kuriuos galima rasti daugumoje didžiųjų miestų.

Lanksčios erdvės: lanksčios erdvės puikiai tinka įmonėms, kurioms reikia daug lankstumo. Paprastai tai būna lofto tipo biuro patalpos, kurias galima išsinuomoti trumpam arba ilgam laikui.

Kad ir kokio tipo verslo patalpų jums reikėtų, galite nesunkiai jas išsinuomoti žinodami ko tikėtis iš tokio tipo nekilnojamojo turto nuomos sutarties.