Kur rasti pigiausią vartojimo paskolą?

Vienas svarbiausių kriterijų imant vartojimo paskolą yra paskolos kaina, kuri tiksliausiai išreiškiama per bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą (BVKKMN). Natūralu, kad skolinantis gali kilti klausimas – kur rasti pigiausią vartojimo paskolą?

Čia pasidalinsime keliais patarimais, kaip galite palengvinti savo pigiausios paskolos paiešką. Taip pat sužinosite ir esminių faktų apie vartojimo kreditus.

Vartojimo paskola – kas tai?

Vartojimo paskola yra finansavimo paslauga privatiems klientams, kuri yra skirta asmeniniams vartojimo poreikiams patenkinti. Vartojimo paskolos gali būti susietos su konkrečiu pirkiniu (dar vadinamo lizingu) arba nesusietos, kai paskolos gavėjas gauna pinigus į savo banko sąskaitą arba grynais ir gali lėšas naudoti savo nuožiūra.

Daugiausia vartojimo kreditų yra suteikiama be užstato. Tačiau yra įmanoma gauti tokio tipo paskolų ir įkeičiant turtą.

Kur ieškoti pigios vartojimo paskolos?

Jei jums reikalinga paskola, kuri būtų kuo pigesnė, tuomet reikėtų ieškoti tokios paskolos, kuri turėtų kuo mažesnę bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą (BVKKMN) bei kuri turėtų mažiausią bendrą vartojimo kredito gavėjomo mokamą sumą (BVKGMS). Preliminarias sąlygas galite rasti kredito davėjo puslapyje, pasinaudoję vartojimo paskolos skaičiuokle arba apsilankę vartojimopaskolos.eu interneto svetainėje.

Vartojimo paskolos

Tačiau galutinių paskolos sąlygų niekada negalite žinoti prieš kredito davėjui atlikus kreditingumo vertinimą, įvertinus jūsų mokumą ir pateikus konkretų, individualų asmeninės paskolos pasiūlymą. Tam būtina pateikti paraišką ir sulaukti konkretaus pasiūlymo. Todėl ieškant pigiausios paskolos rekomenduojama pateikti daugiau nei vieną paraišką ir imti paskolą tik jas palyginus ir išsirinkus pigiausią.

Kaip gauti paskolą?

Vartojimo paskolą gauti galima bent trimis skirtingais būdais. Pats populiariausias iš jų yra paskola internetu, kai paskolą gauti galima per kredito davėjo internetinės savitarnos sistemą, užpildžius ir pateikus paraišką jo interneto svetainėje.

Rečiau galima gauti vartojimo paskolą grynais, kai apsilankoma kredito davėjo aptarnavimo punkte arba pas vieną iš bendradarbiaujančių partnerių. Pavyzdžiui, kai kurias vartojimo paskolas galima gauti Lietuvos pašto skyriuose. Tokių paskolų paraiškos yra užpildomos gyvai, o pasiskolinti pinigai pateikiami grynais. Tai naudinga, kai ieškoma paskolos be banko sąskaitos.

Dar retesnės yra paskolos telefonu. Kai imama tokia paskola, yra skambinama kredito davėjui arba siunčiama SMS žinutė pagal iš anksto numatytas taisykles. Tokie kreditai yra retesni ir naudojami tik smulkioms reikmėms.

Kaip sužinoti, ar galiu gauti paskolą ir kiek galiu pasiskolinti?

Kad sužinoti, ar galėsite gauti paskolą, pirmiausia turite įvertinti ar atitinkate atsakingojo skolinimo nuostatų reikalavimus. Nuostatuose yra nurodytos sąlygos, kuriomis vartojimo kredito davėjai gali suteikti paskolas. Jos yra susijusios su amžiumi, pajamomis, įsipareigojimais, kredito istorija ir t.t.

Vartojimo kredito davėjai taip pat gali kelti papildomas sąlygas, turėti individualius reikalavimus kredito istorijai. Todėl norint tiksliai sužinoti, ar galėsite gauti paskolą ir kiek galėsite pasiskolinti, reikia kreiptis į konkretų kreditorių. Tik atlikus individualų kreditingumo vertinimą, įvertinus kredito istoriją ir kitus su mokumo susijusius faktorius galima tiksliai atsakyti, ar ir kiek galėsite pasiskolinti vartojimui.