Kaip parduoti verslą internete?

Kaip parduoti verslą internete

Svarstote galimybę parduoti savo verslą internetu? Jei taip, yra keletas dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti prieš pradėdami. Čia pateikiama trumpa pardavimo proceso apžvalga, taip pat keletas patarimų, kaip kuo geriau išnaudoti interneto suteikiamas verslo pardavimo galimybes.

Visų pirma svarbu realiai įsivaizduoti, kiek yra vertas jūsų verslas. Yra keletas būdų, kaip įvertinti verslą. Tą galite padaryti patys, savarankiškai, arba galite pasikonsultuoti su profesionaliu vertintoju arba brokeriu. Kai turėsite tikslų įvertinimą, galėsite pradėti ieškoti pirkėjų.

Kitas žingsnis – susirasti patikimą internetinį skelbimų portalą arba kitą su verslu susijusią erdvę, kuri specializuojasi parduodamų verslų srityje. Tokios platformos suteikia galimybę susipažinti su įvairiais potencialiais pirkėjais, todėl gali padidėti tikimybė parduoti savo verslą už tinkamą kainą. Kurdami skelbimus, būtinai į juos įtraukite išsamią informaciją apie savo įmonės istoriją, parduodamus produktus ar paslaugas, finansinius duomenis ir bet kokią kitą svarbią informaciją, kuri galėtų sudominti potencialius pirkėjus.

Galiausiai svarbu prisiminti, kad verslo pardavimas yra sudėtingas ir gali užtrukti kelis mėnesius.

Kada turėtumėte parduoti savo verslą

Sprendimas parduoti savo verslą nėra lengvas. Jo nereikėtų priimti lengvabūdiškai. Taip pat reikėtų suprasti, kad nėra „teisingo“ atsakymo, kada tam tinkamas laikas. Geriausias laikas parduoti verslą paprastai būna tada, kai verslui sekasi gerai ir esate pasirengę pokyčiams. Tačiau reikia atsižvelgti ir į kitus veiksnius. Štai keletas dalykų, apie kuriuos reikėtų pagalvoti, kai bandote nuspręsti, ar atėjo laikas parduoti savo verslą.

Esate perdegę. Jei jaučiatės perdegę arba jums nebeteikia džiaugsmo vadovauti verslui, galbūt atėjo laikas jį parduoti. Jei kasdienė jūsų verslo veikla pradeda panašėti į sunkų darbą, tai gali būti ženklas, kad jums reikia pokyčių.

Norite išeiti į pensiją. Jei esate pasiruošę išeiti į pensiją arba pailsėti nuo darbo, verslo pardavimas gali suteikti jums tam reikalingą finansinį užnugarį.

Norite siekti kitų galimybių. Jei turite kitų idėjų ar verslų, kurių norite imtis, dabartinio verslo pardavimas gali suteikti jums laisvės ir išteklių tai padaryti.

Verslas patiria sunkumų. Jei jūsų verslas patiria finansinių sunkumų, gali būti, kad atėjo laikas jį parduoti. Jei jūsų verslas nebėra pelningas arba turi didelių skolų, gali būti sunku pakeisti padėtį. Tokiais atvejais pardavimas gali būti geriausia išeitis.

Kitos asmeninės aplinkybės. Kartais dėl asmeninių aplinkybių, pavyzdžiui, sveikatos problemų ar šeimos poreikių, gali būti būtina arba pageidautina parduoti verslą.

Verslo pardavimo internetu privalumai

Galimybė parduoti verslą internetu suteikia daug privalumų ir galimybių, kurių anksčiau niekas neturėjo. Vienas didžiausių privalumų – galimybė pasiekti didesnę potencialių pirkėjų auditoriją nei bet kada anksčiau.

Kitas didelis privalumas – greitis, kuriuo galite parduoti savo verslą. Anksčiau verslas dažnai būdavo parduodamas ne internetu, pavyzdžiui, per tarpininkus, o pirkėjui surasti gali prireikti mėnesių ar net metų. Parduodami internetu, pirkėjus galite pasiekti daug greičiau ir paprastai sandorį sudaryti per kelias savaites ar net dienas.

Apskritai verslo pardavimas internetu suteikia daug privalumų ir galimybių, kurių anksčiau tiesiog nebuvo. Jei ketinate parduoti savo verslą, būtinai išnagrinėkite visas galimybes, kad rastumėte geriausią sprendimą jums ir jūsų įmonei.

Pagrindinės aplinkybės parduodant verslą internetu

Kai parduodate verslą, reikia atsižvelgti į keletą pagrindinių aplinkybių, kad už savo įmonę gautumėte geriausią įmanomą kainą. Štai keletas dalykų, kurių reikėtų nepamiršti parduodant verslą internetu:

  • tikėtina, kad įmonės, turinčios gerą žinomumą internete, bus parduotos už didesnę kainą nei tos, kurios tokio žinomumo neturi;
  • įsitikinkite, kad jūsų interneto svetainė ir socialinių tinklų paskyros yra atnaujintos ir tiksliai atspindi dabartinę jūsų verslo būklę;
  • apsvarstykite galimybę pasamdyti profesionalų tekstų rašytoją, kad šis sukurtų įtikinamus jūsų verslo aprašymus skelbimams, kurie būtų patrauklūs potencialiems pirkėjams;
  • pabrėžkite visus unikalius jūsų verslo veiklos bruožus ar konkurencinius pranašumus, kuriuos turi jūsų verslas, kad jis taptų patrauklesnis pirkėjams;
  • būkite pasirengę derėtis dėl kainos ir sąlygų, kad jūsų įmonei būtų sudarytas geriausias įmanomas sandoris.

Kur parduoti verslą internetu

Yra nemažai internetinių platformų, kurios padeda parduoti verslą. Jei kalbėsime apie Lietuvos rinką, tai paprasčiausią verslo parduotą per VersloVitrina.lt portalą. Bet jei jums priklauso tarptautinis verslas, jį galite bandyti parduoti per tarptautines verslo pardavimų platformas. Populiariausios iš jų yra šios:

  1. Flippa.com
  2. BizBuySell.com
  3. BusinessesForSale.com

Kiekviena iš šių platformų turi savų privalumų ir trūkumų, todėl svarbu atlikti tyrimą prieš pasirenkant vieną iš jų.

Kaip pradėti pardavinėti verslą internetu

Nesvarbu, ar supratote, kad atėjo laikas parduoti verslą, ar jums tiesiog įdomu, ką reiškia šis procesas, štai ką turite žinoti apie verslo pardavimą internetu.

Pirmasis žingsnis – suprasti, ko ieško potencialūs pirkėjai. Jie norės matyti gerai valdomą įmonę su nuolatinėmis pajamomis ir solidžiomis pelno maržomis bei tvirta klientų baze. Jie taip pat norės matyti verslą, turintį augimo potencialą, kurį galėtų perimti ir plėtoti patys.

Nustačius, kuo jūsų verslas patrauklus pirkėjams, kitas žingsnis – pradėti rinkti finansinę ir kitą medžiagą bei jos pagrindu parengti skelbimą ar kitokios formą medžiagą pardavimui (video pristatymą, skaidres ar kt.).

Paskutinis žingsnis – tiesiogiai kreiptis į potencialius pirkėjus. Tai galima padaryti per interneto rinkos platformas arba per tarpininkus, kurie specializuojasi jūsų tipo ir dydžio verslų pardavimuose. Nesvarbu, kokiu būdu užmegsite ryšį, būkite pasirengę atsakyti į klausimus apie savo verslo finansus, augimo potencialą ir visa kita, kas gali būti svarbu potencialiam pirkėjui.

Apibendrinimas

Verslo pardavimas internetu gali būti nelengva užduotis, tačiau yra keletas pagrindinių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad procesas vyktų sklandžiau. Pirma, įsitikinkite, kad turite gerai parašytą ir informatyvų skelbimą, kuriame pabrėžti visi svarbiausi jūsų verslo aspektai. Galiausiai būkite pasirengę atsakyti į visus potencialių pirkėjų klausimus apie jūsų verslą. Šiek tiek pasiruošę galite greitai ir lengvai parduoti savo verslą internetu.